חיפוש:
התנדבות
הכשרה וקורסים לנוער
הכשרה וקורסים לבוגרים
רשימת רכזי מתנדבים
שירות לאומי במד"א
שירות אזרחי במד"א
יחידת הכוננים
ארגון הנוער
מתנדבי מד"א חו"ל
פניות למתנדבי מד"א
קורס הפרמדיק הינו הקורס הרפואי הבכיר ביותר המבוצע ע"י מד"א
לחץ כאן להרשמה
לקורס פאראמדיקים
0 הודעות חמות מהשטח
ארכיון החדשות
דוברות מד"א: בכביש 60 סמוך ליישוב נווה דניאל תאונת דרכים חזיתית. צוותי מד"א טיפלו ומפנים מהמקום כ-4 נפגעים בהם 2 קל 1 בינוני ונפגע כבן 25 במצב קשה שמפונה לשערי צדק. דני רוטנברג 052-4643483 הודעה 1
19/10/2014
 
>>> ו-2 קל מהרכב הפרטי. 052-3696444 הודעה 2
18/10/2014
 
דובר מד"א, זכי הלר: בשעה 12:14 נמסר למד"א מרחב ירושלים על רוכב אופנוע שנפגע מרכב ברח' בהר בנס הרים. חובשים ופרמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לביה"ח הדסה עין כרם 3 פצועים, בהם: רוכב אופנוע כבן 30 במצב קשה עם חבלת ראש>>> הודעה 1
18/10/2014
 
דובר מד"א, זכי הלר: בשעה 15:44 נמסר למד"א מרחב ירקון על טרקטורון שנפגע מרכב, בכביש הראשי בטירה. חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לבי"ח בילינסון נער כבן 16 במצב קשה, עם חבלת ראש, מורדם 052-3696444 הודעה 1
17/10/2014
 
דובר מד"א, זכי הלר: בשעה 15:44 נמסר למד"א מרחב ירקון על טרקטורון שנפגע מרכב, בכביש הראשי בטירה. חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לבי"ח בילינסון נער כבן 16 במצב קשה, עם חבלת ראש, מורדם 052-3696444 הודעה 2
17/10/2014
 
כניסת חברים
ת.ז   
סיסמה   
שכחת סיסמה?
התנדבות    |    ידידי מד"א    |    תרומת דם טבורי    |    איתור קרובים    |    אמבולנס המשאלות    |    מכרזים    |    דרושים    |    צור קשר
101 
אודות מד"א 
תנועת הצל"א 
פרוייקטים 
מדאונליין 
ארכיון 
תשלומים 
דף הבית  > התנדבות

המתנדבים של מד"א

גם אני רוצה להתנדב במד”א! איך עושים את זה?

קודם כל קצת רקע...

 

מגן דוד אדום הינו ארגון ההצלה הלאומי של מדינת ישראל. הארגון הוקם ע"י מתנדבים ב- 7 ביוני 1930, בתל-אביב. פעילות הארגון ענפה ומשתרעת על פני תחומים רבים, החל בהגשת עזרה ראשונה, דרך התרמת דם ותפעול בנק הדם הארצי וכלה בהדרכת הציבור הרחב בקורסי עזרה ראשונה והחייאה. בנוסף, עוסקים אנשי מד"א בפרויקטים קהילתיים שונים. המתנדבים במד"א, המונים קרוב ל- 10,000 איש, נוער ובוגרים, משולבים בכל התחומים. מגן דוד אדום רואה בהתנדבות ערך חיוני, המהווה אבן יסוד לארגון כולו.

 

רק הטובים ביותר!

על מנת להתנדב במד"א, על המעוניינים להתנדב לפנות לאחראי המתנדבים בסניף הסמוך למקום מגוריהם (סניף - תחנת מד"א). טרם הקליטה לקורס על המעוניינים להתנדב לעבור ראיון אישי, על מנת לוודא התאמת המועמדים לתחום העיסוק עליו מד"א מופקד. כמו כן, על המועמדים להציג אישור על בריאות תקינה. נערי/ות עד גיל 18 נדרשים להציג אישור הורים להתנדבות.


הכשרה:

ההתנדבות בתחום הצלת חיים מחייבת ידע מקצועי ברמה גבוהה מאד, שכן, מסיבות ברורות, האחריות המוטלת על כתפי המתנדבים היא כבדה. על מנת להתחיל ולהתנדב, יש לעבור קורס בסיסי מקיף.  בני נוער (גילאי 15-18) נדרשים לעבור בחינות של קורס מגישי עזרה ראשונה, בהיקף של 60 שעות. מבוגרים מעל גיל 18 נדרשים לעמוד במשימות ובבחינות של קורס מגיש עזרה ראשונה בכיר, בהיקף של 88 שעות. הקורסים כוללים בין השאר פרקים בהחייאה, טיפול בחולים, טיפול בפצועי תאונות דרכים, נהלי עבודה ,טיפול בפצועי פיגועים ועוד. מסגרת הקורס היא תובענית ומחייבת השתתפות מלאה בשיעורים, עמידה בבחינות חתך ובחינות אמצע ועוד. קורסים מסוג זה נפתחים למתנדבים מעת לעת בתחנות מד"א, בהתאם למספר הפניות של מועמדים להתנדבות בסניף וכן בהתאם לצורך של הסניף הספציפי במתנדבים באותה עת.

 

הקורסים נערכים על פי רוב פעמיים בשבוע בשעות הערב. קורסי נוער מתקיימים לא פעם בצורה מרוכזת בתקופות של חופשות מבית הספר (חופשת הקיץ, סוכות, פסח, חנוכה).

 

סבלנות!

לעיתים קרובות נוצר מצב שבו מועמדים להתנדבות נרשמים לקורס הבא וממתינים פרקי זמן ארוכים עד לראיון ולתחילת הקורס ממש. לא להתייאש! לאחר שיירשמו מספיק אנשים כדי לפתוח כיתה, יזמנו גם אתכם! כמו כן, זכרו כי רכזי המתנדבים להם אתה משאיר הודעות - גם הם מתנדבים!!! ייתכן שיחלפו מספר ימים עד שיחזרו אליכם, קבלו זאת בהבנה.


ההתנדבות:

לאחר סיום הקורס, מתחילים בהתנדבות פעילה על אמבולנסים בהתאם לסוג ההכשרה והוותק בהתנדבות. במשמרות מצטרפים המתנדבים לצוותי האמבולנס שיוצאים לטפל בחולים ובנפגעים. קריאות החירום מתקבלות במוקד (טלפון 101) והוא שמשגר את האמבולנס. למשך זמן קצר מצוותים למתנדבים החדשים חונך ותיק שמסייע להם בצעדיהם הראשונים.   במהלך שנת ההתנדבות, נערכות השתלמויות מקצועיות שמטרתן הינה העלאת רמתם המקצועית של המתנדבים.


למתנדבי מד"א מדרג קידום מובנה. תמיד יש לאן לשאוף ולאן להתקדם. לאחר תקופת התנדבות מתאימה תוכלו להשתלם בקורסים מתקדמים דוגמת קורס לטיפול באירועים רבי נפגעים, השתלמות נט"ן (ניידת טיפול נמרץ) קורס מדריכי עזרה ראשונה, מסייעי מוקד ועוד. בנוסף לכל אלה נהנים המתנדבים מפעילות חברתית ענפה כגון מסיבות, טיולים, ימי כיף ועוד.

 

ההתחייבות:

לאחר סיום הקורס עליכם להתחייב להתנדב לפחות 16 שעות בחודש, במשך לא פחות משנתיים.
כשנה לאחר תחילת ההתנדבות , תקבלו תעודה על סיום הקורס.


כמה זה עולה לנו...

קורס ע"ר בסיסי  למתנדב עולה 180 ש"ח. המחיר כולל השתתפות סמלית בהוצאות הקורס (דמי רצינות...), ספר "עזרה ראשונה להצלת חיים", חוברת עבודה לחניך; דמי חבר לשנה הקלנדרית הראשונה וחלוק- נכללים במחיר הקורס רק למסיימים בהצלחה.


אני מאחל לך הצלחה בהתנדבותך במגן דוד אדום.

מתאם פעולות ההתנדבות

להרשמה לקורסים והתנדבות לחצ/י כאן


 

 

   
לראש הדף
 
שלח לחבר
גירסה להדפסה
פורטל מגן דוד אדום   |   מפת האתר   |   פניות הציבור   |   פניות מתנדבים   |   קישורים   |   נתוני פעילות