חיפוש:
קורס הפרמדיק הינו הקורס הרפואי הבכיר ביותר המבוצע ע"י מד"א
לחץ כאן להרשמה
לקורס פאראמדיקים
0 הודעות חמות מהשטח
ארכיון החדשות
דוברות מד"א: בכביש 60 סמוך ליישוב נווה דניאל תאונת דרכים חזיתית. צוותי מד"א טיפלו ומפנים מהמקום כ-4 נפגעים בהם 2 קל 1 בינוני ונפגע כבן 25 במצב קשה שמפונה לשערי צדק. דני רוטנברג 052-4643483 הודעה 1
19/10/2014
 
>>> ו-2 קל מהרכב הפרטי. 052-3696444 הודעה 2
18/10/2014
 
דובר מד"א, זכי הלר: בשעה 12:14 נמסר למד"א מרחב ירושלים על רוכב אופנוע שנפגע מרכב ברח' בהר בנס הרים. חובשים ופרמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לביה"ח הדסה עין כרם 3 פצועים, בהם: רוכב אופנוע כבן 30 במצב קשה עם חבלת ראש>>> הודעה 1
18/10/2014
 
דובר מד"א, זכי הלר: בשעה 15:44 נמסר למד"א מרחב ירקון על טרקטורון שנפגע מרכב, בכביש הראשי בטירה. חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לבי"ח בילינסון נער כבן 16 במצב קשה, עם חבלת ראש, מורדם 052-3696444 הודעה 1
17/10/2014
 
דובר מד"א, זכי הלר: בשעה 15:44 נמסר למד"א מרחב ירקון על טרקטורון שנפגע מרכב, בכביש הראשי בטירה. חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ומפנים לבי"ח בילינסון נער כבן 16 במצב קשה, עם חבלת ראש, מורדם 052-3696444 הודעה 2
17/10/2014
 
כניסת חברים
ת.ז   
סיסמה   
שכחת סיסמה?
התנדבות    |    ידידי מד"א    |    תרומת דם טבורי    |    איתור קרובים    |    אמבולנס המשאלות    |    מכרזים    |    דרושים    |    צור קשר
101 
אודות מד"א 
תנועת הצל"א 
פרוייקטים 
מדאונליין 
ארכיון 
תשלומים 
דף הבית  > חדשות

כוחות מד"א ממשיכים לשמור על כוננות גבוהה עקב הסערה הפוקדת את ישראל: כוחות מד"א טיפלו ביממה האחרונה בלמעלה מ 44 נפגעים כתוצאה מהסערה

12-01-13 , 18:08

10.1.2013

 

מאז יום ראשון בלילה, שומרים כוחות מד"א על כוננות גבוהה עקב מזג האוויר הסוער * מאז תחילת הסערה, טיפלו כוחות מד"א בלמעלה מ-70 נפגעים כתוצאה מנזקי הסערה, ובכ-340 נפגעים כתוצאה מתאונות דרכים * במהלך היממה האחרונה, טיפלו כוחות מד"א בלמעלה מ 44 נפגעים * הכוחות ערוכים לשיא הקור שצפוי לפקוד את ישראל מחר, ומבקשים מהציבור: שימו לב להנחיות והשתדלו שלא להסתובב בחוץ שלא לצורך

 

כוחות מד"א ברחבי הארץ מטפלים בנפגעים שנפגעו כתוצאה מהסערה המשתוללת מאז יום א' (6.1) בערב. מתחילת הסערה ועד כה, טיפלו כוחות מד"א בלמעלה מ-70 נפגעים כתוצאה מנזקי הסערה, בהם הרוג אחד שנספה בשריפה בביתו בשרון, פצוע אחד קשה, 2 נפגעים באורח בינוני עד קשה, 4 באורח בינוני ולמעלה מ 53 נפגעים במצב קל. כלל הנפגעים טופלו ופונו לבתי החולים לאחר שנפגעו מסחף בשיטפונות, פגיעה מעצים שקרסו, חפצים שעפו ומקרי היפותרמיה.


בנוסף לנפגעים אלה, חלה עליה משמעותית בימים אלה בכמות הנפגעים בתאונות הדרכים. מאז תחילת הסערה, טיפלו כוחות מד"א בכ-340 נפגעים בתאונות דרכים, בהם 3 הרוגים בתאונת דרכים שאירעה שלשום בלילה בסמוך למחלף שורש, 5 פצועים באורח קשה, 18 פצועים באורח בינוני ו-313 נפגעי תאונות דרכים באורח קל.


במהלך היממה האחרונה, טיפלו כוחות מד"א בלמעלה מ 44 נפגעים כתוצאה מנזקי הסערה. בין הנפגעים, פצוע אחד באורח קשה, שני נפגעים באורח בינוני מפגיעת חפצים שקרסו, ולמעלה מ 41 נפגעים במצב קל. מרבית הנפגעים סבלו מהיפותרמיה לאחר שביתם הוצף או לאחר שנסחפו בשלוליות ענק או בשיטפונות.


לצד הטיפול בנפגעים הרבים, פועלים כוחות מד"א בירושלים ובהרי הצפון בכוננות שלג מלאה ונכונים להעניק מענה מיידי ומהיר לכל קריאה, גם בתנאי מזג האוויר הקשים הצפויים להמשיך ולשרור באזורים אלה גם מחר (יום ה').


בשירותי הדם של מד"א נערכים בכוננות מוגברת באזורים בהם צפוי לרדת שלג. על אף מזג האוויר הסוער והשלגים, שירותי הדם של מד"א ימשיכו את התרמות הדם שנקבעו מראש ויגיעו למקומות ההתרמה גם במקומות המושלגים. מידע על התרמות דם ניתן לקבל באתר מד"א ובטלפון 03-5300400 (מענה אנושי).

 

במזג אויר קר שכזה, ולקראת שיא הקור הצפוי מחר (יום ה'), קיימת חשיבות רבה לשמירה על אוכלוסיה שיכולה בקלות להיפגע מפגעי הקור- קשישים ותינוקות. על כן, מחדדים במד"א את ההנחיות לשמירה על ביטחונן של אוכלוסיות אלה:


יש לדאוג לחימום הבית בטמפרטורה קבועה של 24 מעלות ולא פחות מ- 21 מעלות.


יש לדאוג ללחות האוויר בחדר. ניתן להשתמש במכשיר אדים, על מנת להימנע מאויר יבש מדי.


יש לדאוג לאטימה נאותה של פתחי הבית (חלונות, דלתות וכו') ולהשאיר אוורור מבוקר בכדי להימנע מהרעלות CO שיכולות להיגרם משימוש בתנורי חימום.


יש לבדוק את בטיחות התנורים בדירה, תוך הסתייעות באנשי מקצוע.


לבוש נאות:  יש להקפיד על לבוש נוח ומחמם עם כמה שכבות למניעת איבוד חום. בבוקר חשוב שהלבוש יהיה חם אף יותר, היות והגוף עדין לא פעיל דיו (מטבוליזם נמוך). ביציאה החוצה – ללבוש כובע וכפפות בנוסף למעיל. גם בלילה יש ללבוש ביגוד חם כולל גרביים. מומלץ שימוש בסדיני פלנל (שמחממים יותר) ולהקפיד על חימום החדר (באמצעים בטיחותיים). יש לוודא כי שמיכות המונחות על גבי תינוקות וילדים אינן כבדות מדי או מחממות מדי, על מנת למנוע מקרים של חנק או מוות בעריסה.


במקומות בהם יצטבר קרח על המדרכות והכבישים, מתבקש הציבור להימנע מלנוע שם שלא לצורך, בשל ריבוי מקרים של החלקה ושבירת גפיים בעבר.


מד"א קורא לציבור הנהגים לנהוג במשנה זהירות בשל תנאי הנסיעה הקשים והמכבידים ולדווח על כל תאונה עם נפגעים.


מנכ"ל מד"א, רמ"ג אלי בין: "כוחות מד"א בכל רחבי הארץ פועלים מסביב לשעון על מנת להגיע במהירות ולטפל במקצועיות בנפגעי הסערה. בנוסף, הכוחות הרבים פועלים בשעה זו על מנת להתכונן להתגברות הסערה הצפויה בשעות ובימים הקרובים. אני קורא לציבור לתת את הדעת על הנחיות הבטיחות שמפרסם מד"א, על מנת להימנע מפגיעות מיותרות בנפש. בכל צורך רפואי, יש להזעיק מיידית את כוחות מד"א בחיוג למוקד החירום בטלפון 101, ולהישמע להוראות הפאראמדיקים במוקד עד להגעת כוחות מד"א למקום. אני מאחל לכולנו חורף בטוח ובריא".

 

 

9.1.2013

ההצפות מגיעות למד"א: תחנת מד"א בראש העין הוצפה, פעילות מד"א בעיר מתנהלת כרגיל

כוחות מד"א ברחבי הארץ פועלים מסביב לשעון מאז תחילת הסערה והעניקו סיוע וטיפול לאלפי בני אדם ברחבי הארץ * לכוחות מד"א בראש העין, שטיפלו אמש בקריאות רבות מאנשים שבתיהם הוצפו חיכתה הפתעה לא נעימה כששבו לתחנת מד"א בעיר וגילו כי היא מוצפת * למרות ההצפה, כוחות מד"א בעיר פועלים כרגיל

בעוד כוחות מד"א מטפלים ברחבי הארץ בנפגעים שונים כתוצאה מנזקי הסופה , גילו אתמול צוותי מד"א בראש העין כי גם הם מנפגעיה.

 

צוותי מד"א מנקודת ההזנקה בראש העין, ששהו אמש במקומות שונים ונענו לקריאות הרבות שהתקבלו במוקד מד"א, חזרו בתום הפעילות לתחנת מד"א בעיר וגילו כי גם היא נפגעה מהסערה הקשה. הכוחות לא יכלו להיכנס לתחנה שהייתה מוצפת מים מנחל רבה הסמוך שעלה על גדותיו, ועל כן הונחו באופן מיידי על ידי מנכ"ל מד"א, רמ"ג אלי בין, להתחיל ולפעול מאתר חלופי, ולהמשיך לספק באופן מלא את כל שירותי הרפואה הדחופה הנדרשים בראש העין ובסביבה.


עם קבלת ההודעה על הצפת התחנה, יצא מנכ"ל מד"א, רמ"ג אלי בין, אל התחנה, עמד מקרוב על נזקי הסופה ווידא כי הכשירות המבצעית של הכוחות אינם נפגעים.

 

בנוסף, וידא המנכ"ל כי כוחות מד"א בעיר מצוידים באופן מלא לסערה, וכי הם שומרים על בטיחותם כך שיוכלו להמשיך ולהציל חיים גם בתנאי מזג האוויר הקשים.


בתום ביקורו במקום, הודה מנכ"ל מד"א למשטרת ראש העין, שאירחה את צוותי מד"א במהלך הלילה הסוער וסיפקה להם קורת גג במקום תחנת מד"א שנפגעה.

 

מנכ"ל מד"א, רמ"ג אלי בין: "כוחות מד"א בכל רחבי הארץ פועלים מסביב לשעון על מנת להעניק סיוע וטיפול לכל אזרח, בכל מקום שהוא. כוחות מד"א בראש העין אכן גילו אמש כי תחנתם נפגעה כתוצאה מהצפה, אולם המשיכו לשמור על מבצעיות מלאה ולהעניק מענה מיידי ומקצועי לכל קריאה שהתקבלה. אני מודה שוב לתחנת המשטרה בראש העין, שאירחה את כוחות מד"א במהלך הלילה והיוותה עבורם תחנת הזנקה חלופית במקום זו שנפגעה".

 

8.1.2013

כוחות מד"א שומרים על כוננות גבוהה עקב הסערה הפוקדת את ישראל: כוחות מד"א טיפלו בלמעלה מ 29 נפגעים כתוצאה מנזקי הסערה מאז אתמול

 

מאז יום ראשון בלילה, שומרים כוחות מד"א על כוננות גבוהה עקב מזג האוויר הסוער, והצוותים טיפלו עד כה בלמעלה מ-29 נפגעים כתוצאה מפגיעות חורף שונות ברחבי הארץ * במד"א מבקשים מהציבור: שימו לב להנחיות והשתדלו שלא להסתובב בחוץ שלא לצורך * כוחות מד"א בהרי צפון ובירושלים ישמרו על כוננות שלג גם מחר ומחרתיים

 

כוחות מד"א ברחבי הארץ מטפלים בנפגעים שניזוקו כתוצאה מהסערה המשתוללת מאז יום א' (3.1) בערב. עד כה, טיפלו כוחות מד"א בלמעלה מ 29 נפגעים, בהם 19 נפגעים שטופלו היום ומצטרפים ל-10 הנפגעים שטופלו במהלך אתמול (יום ב').


בין הנפגעים הרבים, ניתן להבחי
ן בנפגעי תאונות דרכים, נפגעי שריפות ונפגעים רבים כתוצאה מהיסחפות במים הסוערים וכתוצאה מפגיעת חפצים שונים שקרסו או עפו ברוח המשתוללת.


בסמוך לשעה 03:17 לפנות בוקר, הוזנקו כוחות מד"א לזירת תאונת דרכים קשה באזור מחלף שורש לכיוון שער הגיא (כביש מס' 1). הכוחות שהגיעו למקום הבחינו ברכב שפגע ברכב אחר שחנה לצד הכביש. הכוחות החלו לטפל בנפגעים, אולם נאלצו למרבה הצער לקבוע את מותם של שלושה מן הנוסעים ברכב, בגילאים 25-30. נוסע נוסף ברכב, בשנות ה-20 לחייו, פונה מהמקום במצב קשה לבית החולים הדסה ע"כ בירושלים, כשהוא סובל מפגיעה רב מערכתית קשה.


אירוע קטלני נוסף אירע היום ביקום, שם נספה גבר כבן 89 כתוצאה משריפה שהתקלחה בדירתו. כוחות מד"א שהגיעו לזירת האירוע העניקו לו טיפול רפואי, ביצעו בו פעולות החייאה מאומצות, אולם בסופן נאלצו לקבוע את מותו של הקשיש במקום. על פי ממצאי כוחות הכיבוי, עולה החשד כי השריפה התלקחה ככל הנראה כתוצאה מקצר בסדין חשמלי.


במהלך היום, טיפלו כוחות רבים של מד"א בנפגעים שונים שנסחפו במי הגשמים או שנפגעו מחפצים שונים שהתעופפו ברוח. כך, בין היתר, טופלה אתמול בשעות הערב (7.1) בת 28 שנהגה בכביש החוף, ונפגעה משלט שעף ופגע ברכבה. הצעירה, בשבוע ה-22 להריונה, פונתה במצב קל לבית החולים לניאדו בנתניה.

 

ב3 הסרטים: פארמדיקים של מדא באלעד, עץ נפל על מונית -  ללא נפגעים - צילום רענן שי דוברות מדא
צוותי מדא מטפלים בנהג רכב שנפגע מעץ שקרס ופגע ברכבו סמוך לחוף לידו באשדוד, פארמדיקים של מדא פינו את גבר בן 44 במצב קל לביח קפלן - צילום אלי זהר דוברות מדא
פארמדיקים של מדא בשדרות סמוך לגן המשאלות, עץ שקרס עם רכב - ללא נפגעים - צילום דוברות מדא


במהלך הלילה, טופל גבר כבן 42 על ידי צוותי מד"א לאחר שמשאיתו נסחפה במים בסמוך לכפר הנוער בבן שמן. הגבר טופל במקום ולא נזקק לפינוי לבית חולים. הבוקר, בסמוך לשעה 05:00, הוזנקו כוחות מד"א ללוד, שם נסחף רכב במי הגשמים, לאחר בדיקה, התברר כי הרכב ריק מנוסעים והכוחות עזבו את המקום.  כעשר דקות מאוחר יותר, הוזנקו כוחות מד"א במודיעין עלית לטפל בצעיר בן 26, שנסחף עם רכבו במי הגשמים.

 

לאחר ששהה כחצי שעה במים, הצליחו כוחות הכיבוי לחלצו מן הרכב וצוותי מד"א שהמתינו במקום טיפלו בו באופן מיידי. הצעיר פונה לאחר טיפול לבית החולים תל השומר כשהוא סובל מחבלות בגפיים ומהיפותרמיה קלה.


בשעה 10:24 הוזנקו פאראמדיקים של מד"א לדיירת רחוב ברחוב ז'בוטינסקי בבני ברק, לאחר טיפול ראשוני פונתה האישה כבת 50 במצב קל לבי"ח מעייני הישועה.


בסמוך לשעה 11:00 בבוקר, הוזנק צוות ניידת טיפול נמרץ של מד"א לאזור היציאה מנתב"ג בכביש מס' 1, לאחר שקריאה שהתקבלה במוקד החירום של מד"א דיווחה על אדם שנראה במים וקיים חשש שיטבע. עוברי אורח שחלפו במקום חילצו את האדם מהמים באמצעות חבל מאולתר. הכוחות שהגיעו למקום, גילו כי מדובר בגבר כבן 51, חובב אקסטרים, שיצא לשוט בקיאק בנחל איילון והתהפך. הוא שהה במים הקפואים כ-20 דקות עד שחולץ. הפאראמדיקים של מד"א העניקו לו טיפול מיידי ופינו אותו במצב קל לביה"ח תל השומר כשהוא סובל מהיפותרמיה.

 

קבלת קריאה בקו חירום 101 של מדא ממיכאל מנשרוב על שייט עם קייק בנחל איילון סמוך לנתבג - 8.1.13


מקרה נוסף אירע היום בנתניה, שם הוזנקו כוחות מד"א להעניק סיוע לשני מבוגרים וילד שדירתם הוצפה ברחוב השושנה בעיר. השלושה טופלו במקום.


בשעה 12:40 נמסר למד"א מרחב ירדן על אישה כבת 62 שנפגעה ממפולת אבנים סמוך למתחם קברו של רבי מאיר בעל הנס, לאחר טיפול ראשוני במקום פונתה ע"י פארמדיקים של מד"א במצב בינוני לבי"ח פוריה בטבריה, בהמשך, לאחר בדיקות בבי"ח ושיצבו את מצבה, הועברה בניידת טיפול נמרץ של מד"א לבי"ח רמב"ם בחיפה.


נחל אלכסנדר בשרון עלה על גדותיו וסמוך לשעה 17:00 התקבלו קריאות במד"א מרחב ירקון על קשיש המרותק למיטתו ולכוד בביתו בטייבה שהוצף בגובה של חצי מטר מים, פאראמדיקים של מד"א ממתינים לחילוצו ולחילוצם של 5 בני משפחה נוספים הלכודים על גג של ג'יפ בנחל, מסוק צבאי בדרכו לחלצם.


סך הכל, טיפלו היום כוחות מד"א בלמעלה מ 19 נפגעים, המצטרפים ל-10 הנפגעים שטופלו אתמול.


לצד הטיפול בנפגעים הרבים, ערוכים כוחות מד"א בהרי ירושלים ובהרי הצפון בכוננות שלג ונכונים להעניק מענה מיידי ומהיר לכל קריאה, גם בתנאי מזג האוויר הקשים.

 

מנכ"ל מד"א, רמ"ג אלי בין, הנחה את הכוחות הפועלים באזורים המועדים לשלג, לנקוט בשורת צעדים שתביא אותם למוכנות הגבוהה ביותר האפשרית על מנת שיוכלו להעניק שירות מלא, מהיר ומקצועי לתושבי האזור גם בתנאי מזג אויר קשים במיוחד.


בין היתר, הונחו כוחות מד"א לתגבר את המשמרות בעובדים ובמתנדבים, על מנת להעניק מענה מלא במידה ויהיה ביקוש גובר לשירותי מד"א ובעיות עבירות לכלי רכב פרטיים, דבר שעלול לגרום לקריאות רבות יותר לאמבולנסים.


עשרות אמבולנסים עם הנעה קדמית (4X4) שחלקם הגיעו לתגבר ממרכז הארץ הועמדו במצב הכן. כמו כן, שרשראות שלג יורכבו על גלגלי האמבולנסים, על מנת שאלה יוכלו לעבור במהירות וביעילות גם במקרים של שלג הנערם על הקרקע באזורים שונים.

 

גם בשירותי הדם של מד"א נערכים בכוננות מוגברת באזורים בהם צפוי לרדת שלג. על אף מזג האוויר הסוער והשלגים, שירותי הדם של מד"א ימשיכו את התרמות הדם שנקבעו מראש ויגיעו למקומות ההתרמה גם במקומות המושלגים. מידע על התרמות דם ניתן לקבל באתר מד"א ובטלפון 03-5300400 (מענה אנושי).

 

במזג אויר קר שכזה, קיימת חשיבות רבה לשמירה על אוכלוסיה שיכולה בקלות להיפגע מפגעי הקור- קשישים ותינוקות. על כן, מחדדים במד"א את ההנחיות לשמירה על בטחונן של אוכלוסיות אלה:

 

יש לדאוג לחימום הבית בטמפרטורה קבועה של 24 מעלות ולא פחות מ- 21 מעלות.

 

יש לדאוג ללחות האוויר בחדר. ניתן להשתמש במכשיר אדים, על מנת להימנע מאויר יבש מדי.

 

יש לדאוג לאטימה נאותה של פתחי הבית (חלונות, דלתות וכו') ולהשאיר אוורור מבוקר בכדי להמנע מהרעלות CO שיכולות להיגרם משימוש בתנורי חימום.

 

יש לבדוק את בטיחות התנורים בדירה, תוך הסתייעות באנשי מקצוע.

 

לבוש נאות:  יש להקפיד על לבוש נוח ומחמם עם כמה שכבות למניעת איבוד חום. בבוקר חשוב שהלבוש יהיה חם אף יותר, היות והגוף עדין לא פעיל דיו (מטבוליזם נמוך). ביציאה החוצה - ללבוש כובע וכפפות בנוסף למעיל. גם בלילה יש ללבוש ביגוד חם כולל גרביים. מומלץ שימוש בסדיני פלנל (שמחממים יותר) ולהקפיד על חימום החדר (באמצעים בטיחותיים). יש לוודא כי שמיכות המונחות על גבי תינוקות וילדים אינן כבדות מדי או מחממות מדי, על מנת למנוע מקרים של חנק או מוות בעריסה.

 

במקומות בהם יצטבר קרח על המדרכות והכבישים, מתבקש הציבור להימנע מלנוע שם שלא לצורך, בשל ריבוי מקרים של החלקה ושבירת גפיים בעבר.

 

מד"א קורא לציבור הנהגים לנהוג במשנה זהירות בשל תנאי הנסיעה הקשים והמכבידים ולדווח למוקד החירום של מד"א בטלפון 101 על כל תאונה עם נפגעים.

 

מנכ"ל מד"א, רמ"ג אלי בין: "כוחות מד"א בכל רחבי הארץ פועלים מסביב לשעון על מנת להגיע במהירות ולטפל במקצועיות בנפגעי הסערה. בנוסף, הכוחות הרבים פועלים בשעה זו על מנת להתכונן להתגברות הסערה הצפויה בשעות ובימים הקרובים. אני קורא לציבור לתת את הדעת על הנחיות הבטיחות שמפרסם מד"א, על מנת להימנע מפגיעות מיותרות בנפש. בכל צורך רפואי שהוא, יש להזעיק מיידית את כוחות מד"א בחיוג למוקד החירום בטלפון 101, ולהישמע להוראות הפאראמדיקים במוקד עד להגעת כוחות מד"א למקום. אני מאחל לכולנו חורף בטוח ובריא".

 

 

 

בעת מצוקה יש לטלפן למספר החירום 101

גם אתם יכולים להציל חיים!
מגן דוד אדום מקיים סדנאות עזרה ראשונה והחייאה לפרטים נוספים והרשמה לחצ/י כאן.

או בטלפונים: 1700-500-430 , פקס - 03-6870494

לבירורים על מועדי התרמות דם לחצ/י כאן

 או בטלפון: 03-5300400

הצטרפו לעמוד של מד"א בפייסבוק 

יוטיוב העמוד הרשמי

 


 

 

 

7.1.2013

 

נזקי הסערה: כוחות מד"א טיפלו בנפגעים כתוצאה מנזקי הסערה

 

במד"א טיפלו במהלך היום ואתמול בנפגעים כתוצאה מהסערה המשתוללת ברחבי הארץ, ומבקשים מהציבור: שימו לב להנחיות והשתדלו שלא להסתובב בחוץ שלא לצורך * כוחות מד"א בצפון הארץ ובירושלים נערכים בכוננות שלג לימים הקרובים

 

כוחות מד"א ברחבי הארץ מטפלים בנפגעים שנפצעו כתוצאה מהסערה המשתוללת מאז אתמול. את הקריאה הראשונה לטיפול בנפגעי הסערה, קיבלו במד"א אתמול (06.01), בשעה 20:45, כאשר גבר כבן 45 התדרדר עם רכבו לוואדי סמול למודיעין עלית כתוצאה מנזקי מזג האוויר. כוחות מד"א שהוזנקו למקום טיפלו בגבר כבן 55 ופינו אותו באמצעות מסוק כשהוא במצב בינוני-קשה וסובל מחבלת ראש.

 

במהלך הלילה, התקבלה במד"א קריאה נוספת כאשר בסמוך לשעה 03:30 לפנות בוקר, פגע רכב בגזע עץ שעף לכביש בצומת מעון שבדרום. למקום הוזנקו כוחות מד"א שפינו מהזירה שני נפגעים- הנהג כבן 35 ונוסע כבן 19, כשהם במצב בינוני. השניים פונו לביה"ח סורוקה.

 

בשעות הבוקר היום, מזג האוויר המשיך להיות סוער מאוד, וכתוצאה מכך התקבלו במד"א קריאות נוספות על נפגעים מנזקי הסערה.

 

בשעה 07:10 התקבלה במוקד מד"א בחיפה קריאה על בן 68 שעף ברוח בשדרות הנשיא. צוות מד"א שהגיע למקום פינה את הנפגע כשהוא סובל מפריקת כתף ומוגדר במצב קל לביה"ח כרמל בעיר.

 

בשעה 08:08, התקבלה קריאה במוקד מד"א לאחר שגבר כבן 63 נפגע מענף עץ שקרס עליו ברח' השל"ה בבני ברק. הנפגע טופל ע"י צוותי מד"א במקום ופונה במצב קל לביה"ח תל השומר.

 

כשעה וחצי מאוחר יותר, התקבלה קריאה במד"א באר שבע, על בת 94 שצעדה בדרכה למועדונית בעיר, ונפלה כתוצאה מהרוח העזה שנשבה במקום. הקשישה פונתה לאחר טיפול לביה"ח סורוקה, כשהיא מוגדרת במצב קל וסובלת מפגיעות בגפיים.  

 

קבלת קריאה בקו חירום 101 על אדם שנפגע מעץ שקרס סמוך לתחנת הרכבת בפרדס חנה 7.1.13

 

בשעה 10:16, התקבלה קריאה נוספת  במד"א, בעקבותיה הוזנק אמבולנס לאזור תחנת הרכבת בפרדס חנה. כוחות מד"א שהגיעו למקום טיפלו בצעיר כבן 20 שנפגע בראשו מענף שקרס מעץ. הצעיר פונה במצב קל לביה"ח הלל יפה בחדרה (מצ"ב קובץ שמע של קבלת הקריאה בקו חירום 101 של מד"א).

 

כשעה מאוחר יותר (11:28), התקבלה במד"א אשדוד קריאה נוספת, על נהג רכב ששהה באזור הירידה לחוף לידו בעיר כאשר עץ נפל על רכבו. כוחות מד"א שהוזנקו למקום טיפלו בנפגע, כבן 44, ופינו אותו לביה"ח קפלן כשהוא סובל מחבלות בגבו ומוגדר במצב קל (מצ"ב וידיאו ותמונות סטילס מהאירוע)

 

בשעה 14:01, פאראמדיקים של מד"א מרחב דן טיפלו בגבר בשנות ה 50 שנפגע קל מדלת פלדה שעפה מהרוח סמוך לאתר בנייה ברחוב הירקון בתל אביב (מצ"ב תמונה), כשעה וחצי מאוחר יותר, ב 15:36, נקראו צוותי מד"א לטפל באישה כבת 36 שנפגעה מעץ שקרס בכפר בלום, הפצועה פונתה במצב קל עם חבלה בראשה למיון קדמי בקרית שמונה.

 

לצד הטיפול בנפגעים הרבים, הוזנקו היום כוחות מד"א לזירות שונות, בהן - למרבה המזל - לא היו נפגעים. בין היתר, הוזנקו כוחות מד"א לבית פרטי בערד, אשר על גגו קרס פאנל סולארי. בנס לא היו נפגעים במקום. כוחות נוספים הוזנקו לרח' הרצל ברחובות, שם נפל עמוד רמזור על רכב שעמד על הכביש- ללא נפגעים.

 

בשדרות, הוזנקו כוחות מד"א לזירת נפילה של עץ שקרס על רכב. לאחר חילוץ הנוסעים ברכב, התברר כי אין נפגעים באירוע זה.

 

בשעה 12:48, הוזנקו כוחות מד"א לרחוב שמאי באלעד, שם קרס עץ על מונית- ללא נפגעים.

 

לצד הטיפול בנפגעים הרבים, נערכים במד"א גם בכוננות שלג, לקראת השלג הצפוי לרדת החל מהלילה בהרי הצפון ובירושלים.

 

גם בשירותי הדם של מד"א נערכים בכוננות מוגברת באזורים בהם צפוי לרדת שלג. על אף מזג האוויר הסוער והשלגים, שירותי הדם של מד"א ימשיכו את התרמות הדם שנקבעו מראש ויגיעו למקומות ההתרמה גם במקומות המושלגים. מידע על התרמות דם ניתן לקבל ב אתר מד"א ובטלפון 03-5300400 (מענה אנושי).

 

מד"א קורא לציבור הנהגים לנהוג במשנה זהירות בשל תנאי הנסיעה הקשים והמכבידים ולדווח על כל תאונה עם נפגעים.

 

מנכ"ל מד"א, רמ"ג אלי בין : "כוחות מד"א בכל רחבי הארץ פועלים מסביב לשעון על מנת להגיע במהירות ולטפל במקצועיות בנפגעי הסערה. בנוסף, הכוחות הרבים פועלים בשעה זו על מנת להתכונן להתגברות הסערה הצפויה בשעות ובימים הקרובים. אני קורא לציבור לתת את הדעת על הנחיות הבטיחות שמפרסם מד"א, על מנת להימנע מפגיעות מיותרות בנפש. בכל צורך רפואי, יש להזעיק מיידית את כוחות מד"א בחיוג למוקד החירום בטלפון 101, ולהישמע להוראות הפאראמדיקים במוקד עד להגעת כוחות מד"א למקום. אני מאחל לכולנו חורף בטוח ובריא". 

 

 
לראש הדף
 
שלח לחבר
גירסה להדפסה
פורטל מגן דוד אדום   |   מפת האתר   |   פניות הציבור   |   פניות מתנדבים   |   קישורים   |   נתוני פעילות