חיפוש:
קורס הפרמדיק הינו הקורס הרפואי הבכיר ביותר המבוצע ע"י מד"א
לחץ כאן להרשמה
לקורס פאראמדיקים
0 הודעות חמות מהשטח
ארכיון החדשות
<<<מורדמת ומונשמת במצב קשה.נדב 052-4209988 הודעה 4
23/10/2014
 
<<<מורדמת ומונשמת במצב קשה.נדב 052-4209988 הודעה 6
23/10/2014
 
דוברות מד"א:בשעה 16:43 נמסר למדא מרחב גלבוע על פעוטה שנחנקה מגוף זר ביישוב במועצה המקומית עמק המעיינות. חובשים ופרמדיקים של מד"א העניקו במקום טיפול רפואי וביצעו פעולות החייאה,ולאחר שחזר הדופק,מפנים לבי"ח העמק לפעוטה כבת חצי שנה,כשהיא>>> הודעה 3
23/10/2014
 
דוברות מד"א:בשעה 16:43 נמסר למדא מרחב גלבוע על פעוטה שנחנקה מגוף זר ביישוב במועצה המקומית עמק המעיינות. חובשים ופרמדיקים של מד"א העניקו במקום טיפול רפואי וביצעו פעולות החייאה,ולאחר שחזר הדופק,מפנים לבי"ח העמק לפעוטה כבת חצי שנה,כשהיא>>> הודעה 5
23/10/2014
 
>>> בת 25 עם חבלות בגפיים ובן 14 עם חבלת בטן( ו-13 קל. נדב 052-4209988 הודעה 2
23/10/2014
 
כניסת חברים
ת.ז   
סיסמה   
שכחת סיסמה?
התנדבות    |    ידידי מד"א    |    תרומת דם טבורי    |    איתור קרובים    |    אמבולנס המשאלות    |    מכרזים    |    דרושים    |    צור קשר
101 
אודות מד"א 
תנועת הצל"א 
פרוייקטים 
מדאונליין 
ארכיון 
תשלומים 
דף הבית  > חדשות

17 אפריל 2013 לקראת אירועי ל"ג בעומר התשע"ג: כוננות שיא במד"א

28-04-13 , 19:51

לצד אלפי הילדים שאוספים קרשים לקראת מדורות ל"ג בעומר, ולצד מאות המארגנים של הילולת הרשב"י בהר מירון, גם במד"א נערכים לקראת החג בכוננות גבוהה ומגישים את המדריך לבטיחות בחג
 

במגן דוד אדום מתכוננים לקראת הילולת רבי שמעון בר-יוחאי זצ"ל בהר מירון ולאירועי ל"ג בעומר בכל רחבי הארץ, ומעלים את הכוננות.

 

במסגרת הכוננות, מרחבי מד"א בצפון הארץ המאבטחים גם את הילולת רבי שמעון בר יוחאי במירון יעלו את הכוננות כבר מיום שישי (26.04) בשעות הבוקר, ועד ליום ראשון (28.04) בשעה 23:00 בלילה.

 

במהלך ל"ג בעומר, מרחבי מד"א בצפון הארץ ישהו בכוננות ג', שהיא הגבוהה ביותר, על מנת שיוכלו להעניק מענה מלא, מיידי ואיכותי לכל קריאה שתתקבל.

 

את אלפי החוגגים בהילולת הרשב"י במירון, יאבטחו כוחות מד"א של מרחב ירדן מתוגברים בכוחות רבים נוספים מכל רחבי הארץ.

 

 צילום: קובי חריטן - יח' תיעוד מבצעי מד"א

 

במהלך ימי ההילולה, יפעיל מגן-דוד-אדום מוקד שליטה מיוחד בהר מירון וכן שתי מרפאות: הראשית - בבניין ישיבת מירון, שתאויש ברופאים, פאראמדיקים וחובשים; המשנית - בסמוך לתחנת דלק בצומת מירון, שתאויש גם היא ברופאים, פאראמדיקים וחובשים וכן במרפאה ניידת. בנוסף, סמוך לקבר עצמו ייפרס כוח עתודה רגלי של עשרות פאראמדיקים וחובשים, עובדים ומתנדבים, שיעניקו מענה רפואי מיידי לחוגגים שיחושו ברע ויסייעו להוציאם מתוך חגיגות ההילולה אל המרפאות.

 צוותי מדא באבטחה הרפואית בהילולת הרשבי במירון - לג בעומר תשעב - תמונת ארכיון צילום רועי אנגל דוברות מדא

 

באתר יוצבו ניידות טיפול נמרץ, אמבולנסים, תחנות אירוע רב נפגעים (תאר"ן), מרפאה ניידת, אופנועי מד"א, טרקטורוני מד"א ולמעלה מ-150 אנשי עזרה ראשונה של מד"א, שיימצאו בכל פינה באתר ויתנו מענה ראשוני לחוגגים שיזדקקו לעזרה רפואית וכן יפנו את הנפגעים לביה"ח. מסוק מד"א-להק יעמוד גם הוא בכוננות גבוה על מנת לסייע בפינוי נפגעים במידת הצורך. 

 

בשנה שעברה, טיפלו צוותי מד"א מלמעלה מ-200 חוגגים שחשו ברע במהלך ההילולה המירון, בהם צעיר בן 24 שנפצע באורח קשה כשנפל מגובה, ואדם בן 60 שלקה בליבו במהלך החגיגות. בנוסף, טיפלו כוחות מד"א בכל רחבי הארץ ב-80 נפגעים נוספים, שסבלו מכוויות, צריכת יתר של אלכוהול ומפגיעות שנגרמו כתוצאה ממעורבות במקרי אלימות.

 

על מנת לשמור על בטחונכם במהלך החג, להלן הנחיות מד"א לחוגגים בהילולת רבי שמעון בר יוחאי במירון:

 

1. מנעו התייבשות: רצוי להרבות בשתיית נוזלים מעבר לתחושת הצימאון ולהצטייד בכמות מים מספקת. יש להימנע מלהתהלך בשמש ללא כיסוי ראש ולמרוח אברים חשופים בקרם הגנה.

 

2. חולים וקשישים הנוטלים דרך קבע תרופות כרוניות, מתבקשים להצטייד במלאי מתאים לפני היציאה לדרך.  

 

3.  יש להקפיד על אכילת מזון שנשמר בתנאי קירור והיגיינה נאותים.

 

4. באזור ההדלקה מד"א מבקש מהציבור לנקוט בצעדי זהירות -  אין לזרוק חומרים דליקים (שמן וכד') באתר ההדלקה, העשויים לגרום להחלקה ולפציעת המתפללים. 

 

5. בכל מקרה של פציעה ניתן לפנות למרפאות מד"א באתר ההילולה על מנת לקבל טיפול רפואי, במידת הצורך יש להתקשר למד"א בטלפון חירום 101.

 

בנוסף, מדי שנה, מתקבלות במד"א קריאות רבות על נפגעים כתוצאה מתאונות דרכים בדרך להר מירון ובדרך חזרה ממנו. על כן, קוראים במד"א לציבור החוגגים להישמר בדרכים:

 

1.   על הנהגים להקפיד על שינה מספקת לפני היציאה לדרך.

 

2.  יש לקחת בחשבון את הפקקים הרבים שבאזור מירון: על הנהגים לשמור על עירנות רבה, להקפיד על שמירת מרחק מספק בין רכב לרכב, ולנהוג במשנה זהירות.

 

3. רכבים ובהם ילדים ותינוקות- יש להקפיד לחגור את הילדים בכיסא בטיחות מותאם ולהצטייד בשתייה ומזון מספיקים בעבורם, שכן השהייה בפקקים עלולה להיות ארוכה.

 

4.  אין להשאיר ילדים ברכב ללא השגחת מבוגר, גם אם חלונות הרכב פתוחים ואף לא לזמן קצר.

 

5.  יש להישמע להוראות המשטרה והסדרנים באזור הר מירון, על מנת להימנע מתאונות מיותרות.

 

לקראת ובזמן ההכנות למדורות ל"ג בעומר נתקלים במד"א מדי שנה בילדים ובני נוער הנפצעים ונחבלים ואף מסכנים את חייהם בכבישים בעת איסוף העצים למדורות ל"ג בעומר. במד"א פונים להורים ומזהירים מפני סכנות כאלו כגון: נפילות מגובה בעת טיפוס על עצים גבוהים לגיזום ענפים, איסוף קרשים באתרי בניה ובמקומות מסוכנים נוספים ושינועם בדרכים.

 

 מרפאת מדא במתחם הילולת הרשבי במירון - לג בעומר תשעב - תמונת ארכיון צילום רועי אנגל דוברות מדא

 

לחוגגים במדורות ל"ג בעומר, מפרסם מד"א כללי עזרה ראשונה במקרה של פגיעה מאש:

 

1. במידה ואש אחזה בבגדיו של אדם יש להשכיבו על הקרקע ולגלגלו בעפר או לכבות את האש במים רבים. אפשר גם להחניק את האש על ידי כיסוי הנפגע בשמיכה רטובה, או במגבת גדולה כאשר ראש הנפגע נשאר חשוף.

 

2. אין להסיר או לתלוש בגדים חרוכים שנדבקו באזור הכוויה. במקרה של כוויה יש לקרר מיד במים פושרים זורמים או להניח רטיות קרות ולחות (רצוי סטריליות) על הכוויה. ניתן להשתמש גם בממחטות בד או בגד. אין לנקב שלפוחיות ואין להסיר עור. כמו כן, אין למרוח על הכוויה משחות או חומרים שונים אחרים.

 

3. במקרה של חדירת גץ לעין, יש לשטוף את העין היטב עם הרבה מים זורמים.

 

4. מומלץ לנעול נעלים שלמות וללבוש מכנסיים ארוכים וחולצות עם שרוולים ארוכים, על מנת להגן על הגוף מפני גיצים וגחלים וכן מעקיצות זוחלים ורמשים שונים הנמשכים לאור וחום המדורה.

 

5. בשל העשן הסמיך העולה מהמדורות ונושא איתו עפר רב שנחשב מסוכן לבריאות, ממליץ מד"א לקשישים, נשים בהריון, חולי לב, חולים במחלות ריאה (אסטמה, COPD או בעיות בכלי הנשימה) וכן לפעוטות לשהות בבתים עם חלונות מוגפים. 

 

6. יש להימנע מלהחזיק משקאות אלכוהוליים בסמוך לאש, או חלילה להשליכם לאש, מחשש להתלקחות. בנוסף, יש להימנע מלהשליך לתוך האש מיכלים, פחיות ובקבוקים שעלולים להתפוצץ ולגרום לנזק רב.

 

מנכ"ל מד"א, רמ"ג אלי בין: "אני מברך את העולים לקברו של רבי שמעון בר יוחאי זצ"ל ואת חוגגי ל"ג בעומר ברחבי הארץ. ההילולה במירון היא אחת מהאירועים הציבוריים הגדולים שמד"א נדרש להיערך לקראתו. מדי שנה, כוחות מד"א ערוכים בשטח ונערכים מראש למגוון רחב של תרחישים אפשריים, על מנת להעניק את המענה הטוב, המהיר, היעיל והאיכותי ביותר לחוגגים במירון. גם השנה נערכנו למגוון רחב של תרחישים קיצוניים, בנוסף  להענקת טיפולים רפואיים למשתתפים שחלילה יפצעו או יחושו ברע. אני מבקש מהציבור להקפיד על הנחיות הבטיחות ולהישמע להנחיות כוחות הביטחון וההצלה בשטח. בנוסף, כוחות מד"א ערוכים להעניק מענה מיידי ומהיר לכל מי שעלול להיפגע במהלך מדורות ל"ג בעומר, ובמהלך יום החג, בו רבים מטיילים בכל רחבי הארץ. אנו מבקשים מההורים לנהוג ביתר תשומת לב לפעילות הילדים בל"ג בעומר ולהקפיד על מבוגרים אחראיים בכל מדורה ומדורה, על מנת לשמור על חייהם".   

 

 

 

בעת מצוקה יש לטלפן למספר החירום 101

גם אתם יכולים להציל חיים!
מגן דוד אדום מקיים סדנאות עזרה ראשונה והחייאה לפרטים נוספים והרשמה לחצ/י כאן.

או בטלפונים: 1700-500-430 , פקס - 03-6870494

לבירורים על מועדי התרמות דם לחצ/י כאן

 או בטלפון: 03-5300400

הצטרפו לעמוד של מד"א בפייסבוק 

יוטיוב העמוד הרשמי

 

 

 

 

 
לראש הדף
 
שלח לחבר
גירסה להדפסה
פורטל מגן דוד אדום   |   מפת האתר   |   פניות הציבור   |   פניות מתנדבים   |   קישורים   |   נתוני פעילות