חיפוש:
אודות מד"א
מטרות הארגון
חוק מד"א
תפקידי מד"א
פריסת מד"א בארץ
פעילות מד"א
חוק חופש המידע
העברת מידע על פי חוק
ערכי יסוד
הקוד האתי
הדרגות במד"א
מוסדות מד"א
מבנה ארגוני
תעודת זהות
היסטוריה
מוקדי שליטה ובקרה
אגף מבצעים
אגף רפואה
A.L.S
B.L.S
פאראמדיק סופרווייזר
פאראמדיק אחראי
צור קשר
0 הודעות חמות מהשטח
ארכיון החדשות
<<< 1 במצב בינוני עד קשה. 052-3696444 הודעה 3
01/11/2014
 
דובר מד"א, זכי הלר: בהמשך לתאונה בסמוך לצומת מעליא: בתאונה סה"כ 4 נפגעים. חובשים ופרמדיקים של מד"א קבעו את מותו של צעיר בשנות ה-20 , ומעניקים טיפול רפואי ומפנים לבי"ח נהריה 3 פצועים, צעירים בשנות ה-20 , בהם: 2 באורח קשה, <<< הודעה 2
01/11/2014
 
דובר מד"א, זכי הלר: בשעה 00:47 נמסר למד"א מרחב אשר על רכב פרטי שהתהפך סמוך לתחנת הדלק בצומת מעליא, לכיוון נהריה. חובשים ופרמדיקים של מד"א קבעו את מותו של צעיר בשנות ה-20 , ומעניקים טיפול רפואי ל-3 פצועים, בהם: 2 קשה, 1 בינוני הודעה 1
01/11/2014
 
דוברות מד"א: עדכון לת.ד בכביש החוף: פרדמדיקים של מד"א קבעו את מותו של גבר כבן 35 שנפגע מרכב כאשר ככה"נ ניסה לחצות את כביש החוף. 2 נוסעי הרכב הפוגע נפצעו באורח קל ופונו לביה"ח הלל יפה. נדב 052-4209988 הודעה 2
30/10/2014
 
דוברות מד"א: בשעה 22:31 , נמסר למד"א "מרחב שרון" על הולך רגל שנפגע מרכב במחלף "אולגה" בנתיב לצפון. חובשים ופרמדיקים של מד"א מעניקים במקום טיפול רפואי ומבצעים פעולות החייאה על צעיר בשנות ה-20 לחייו. עידכון בהמשך. נדב 052-4209988 הודעה 1
30/10/2014
 
כניסת חברים
ת.ז   
סיסמה   
שכחת סיסמה?
התנדבות    |    ידידי מד"א    |    תרומת דם טבורי    |    איתור קרובים    |    אמבולנס המשאלות    |    מכרזים    |    דרושים    |    צור קשר
101 
אודות מד"א 
תנועת הצל"א 
פרוייקטים 
מדאונליין 
ארכיון 
תשלומים 
דף הבית > אודות מד"א > אגף רפואה

הצוותים הרפואיים במגן דוד אדום בישראל

כל עובד/מתנדב מד"א עובר קורס הכשרה מקצועית, שבסיומו הוא מקבל דרגת הסמכה מקצועית, בהתאם להכשרתו: מגיש עזרה ראשונה, חובש רפואת חירום, חובש בכיר, ופאראמדיק, את ההכשרות,ההשתלמויות, וההסמכות מעבירה מחלקת ההדרכה במד"א.

 

 

מגיש עזרה ראשונה:  

קורס המיועד בעיקר למתנדבי הנוער במד"א בגילאים 15 ומעלה.

חלקם עושים זאת גם במסגרת מחויבות אישית.

סימן ההסמכה של מגיש עזרה ראשונה הינו פס אדום על שרוולי חולצתו.

 

חובש רפואת-חירום:  בכל אמבולנס נוהג חובש רפואת חירום, אשר בסמכותו להעניק סעד חיים בסיסי למטופל.

חובש רפואת חירום אחראי על הגעה למקום האירוע,  מתן טיפול מציל חיים בסיסי לחולה / נפגע, השגחה על מצבו ופינויו לבית החולים. במסגרת תפקידו משמש חובש רפואת חירום כסמכות רפואית וכאחראי על צוות האמבולנס.


ההכשרה לתפקיד חובש רפואת חירום כוללת: קורס חובשים, במסגרתו נלמדים נושאים מגוונים כגון: טיפול במצבי חירום בחולה, החייאת מבוגר, ילד ותינוק, טיפול בפציעות שונות, טיפול בנפגע בשלב טרום-אשפוזי, תורת הטיפול באירוע רב נפגעים ועוד. בנוסף נלמדים בקורס נושאים הקשורים לנושאי תחבורה, תעבורה ותפעול האמבולנס בנסיעת חירום.


חובש רפואת חירום עובר השתלמות תקופתית בנושא עזרה ראשונה, ואירוע רב נפגעים. בנוסף, מתקיימות השתלמויות נהיגה נכונה על פי קביעת הנהלת מד"א.

סימן ההסמכה של חובש רפואת חירום הינו פס אפור על שרוולי חולצתו.

 

חובש   בכיר: חובש בכיר הוא חובש רפואת חירום / נהג אמבולנס בדרגה מתקדמת, שעבר קורס מתקדם אשר הכשיר אותו לעבוד יחד עם צוות נט"ן.


ההכשרה לתפקיד חובש בכיר נמשכת כחודש וכוללת לימודים ברמה מתקדמת: אנטומיה (מבנה) ופיזיולוגיה (דרך הפעולה) מתקדמות של מערכות גוף האדם, מערכת ההולכה החשמלית של הלב, טיפולים מתקדמים בעזרה ראשונה ועוד.


חובש / נהג אמבולנס שעבר הכשרה זו ועמד בכל המבחנים, יוסמך כחובש בכיר ויוענקו לו סמכויות של מתן טיפול תרופתי לחולים בהתאם לנוהלים ומתן טיפול בשוק חשמלי (דפיברילציה), בנוכחות פראמדיק, לחולה שלקה בהפרעת קצב קטלנית.


סימן ההסמכה של חובש בכיר הינו פס כחול על שרוולי חולצתו.

 

 

פאראמדיק:  

פאראמדיק הוא מומחה ברפואת חירום בדרג הטרום-אשפוזי .

 

הפאראמדיק הינו איש השטח הבכיר במד"א, אשר סיים בהצלחה קורס וקיבל מספר רשיון ממד"א.

 

הפאראמדיק עוסק בהגשת סעד חיים מתקדם ויעיל לחולים ולנפגעים במצבי חירום רפואיים, תוך ביצוע פעולות מתקדמות ומתוחכמות, עד להבאתם לבית חולים/מרכז רפואי.

 

מצבי חירום אלו יכולים להיות: אוטם בשריר הלב, טביעה, חנק, פציעות וחבלות חמורות עקב תאונות דרכים, פיגועים, ועוד. 


סימן ההסמכה של פאראמדיק הינו פס כתום על שרוולי חולצתו.

 

למידע נוסף על עבודת הפראמדיק לחצ/י כאן

   
לראש הדף
 
שלח לחבר
גירסה להדפסה
פורטל מגן דוד אדום   |   מפת האתר   |   פניות הציבור   |   פניות מתנדבים   |   קישורים   |   נתוני פעילות